Turcja to jeden z kierunków obsługiwanych przez coraz większą liczbę firm transportowych w Polsce. Zgodnie z przepisami, każdy obywatel RP wjeżdżający na terytorium Turcji, bez względu na cel podróży, zobowiązany jest posiadać wizę uprawniającą do wjazdu i pobytu na terenie kraju. Dodatkowo, obowiązkowe jest posiadanie przez niego paszportu. Jak wykupić wizę turecką? Jaki jest koszt wizy do Turcji?

W odpowiedzi na potrzeby firm transportowych, w ramach naszej kompleksowe oferty, świadczymy usługi pośrednictwa w uzyskaniu wizy tureckiej dla kierowców zawodowych podróżujących na trasie z Polski do Turcji. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalną pomoc w szybkim uzyskaniu wizy do Turcji w cenach niższych niż w biurach pośrednictwa wizowego.

Aktualne przepisy

Przepisy wizowe dla obywateli RP planujących wjazd do Turcji, uniemożliwiają kierowcom ciężarówek wykupienie wizy tureckiej na granicy. W celu jej uzyskania konieczne jest złożenie wniosku w Ambasadzie Turcji w Warszawie przy ulicy Malczewskiego 31 w godzinach między 9:00 1 12:00 w dni robocze. Zdajemy sobie sprawę, że w napiętym grafiku kierowców zawodowych samodzielne uzyskanie wizy do Turcji w Warszawie może być kłopotliwe i czasochłonne.

Dlatego kierowców zawodowych udających się do Turcji, wyręczamy w złożeniu wypełnionego i podpisanego wniosku oraz kompletu wymaganych dokumentów. Przypominamy, że kierowcom zawodowym ubiegającym się o wizę do Turcji wydawane są dwa rodzaje pozwoleń wjazdowych – jednorazowe i wielokrotne.

Koszt oraz czas oczekiwania na wizy do Turcji

Kierowcy, którzy ubiegają się o wydanie wizy tureckiej po raz pierwszy, uprawnieni są do aplikowania jedynie o wizę jednorazową, upoważniającą ich do jednorazowego wjazdu na terytorium Turcji. Okres ważności tureckiej wizy jednorazowej wynosi rok od jej wydania. Po wykorzystaniu jednorazowej wizy do Turcji, kierowcy ciężarówek, mogą starać się o przyznanie wizy wielokrotnej. Okres jej ważności wynosi od roku do 3 lat od terminu wydania.

Czas oczekiwania na wizę do Turcji dla kierowców zawodowych wynosi do 5 dni roboczych od momentu złożenia wniosku elektronicznego. Koszt wizy do Turcji to 885 zł. W celu skorzystania z wygodnej opcji pośrednictwa wizowego dla kierowców zawodowych, prosimy zainteresowanych kierowców o dostarczenie wymaganych dokumentów.

Wymagane dokumenty

Wśród niezbędnych dokumentów znajdują się: paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy w przypadku wizy jednokrotnej oraz 15 miesięcy w przypadku ubiegania się o wizę wielokrotną, ksero paszportu (strona ze zdjęciem), jedno kolorowe zdjęcie, oficjalne pismo z firmy zatrudniającej kierowcę, potwierdzające charakter wyjazdu, polisa ubezpieczeniowa oraz zaświadczenie o rejestracji w stowarzyszeniu transportowym w kraju pochodzenia. Oprócz tego kierowców starających się o wizę turecką prosimy o przedłożenie kserokopii następujących dokumentów: prawa jazdy, Licencji Międzynarodowej, dowodu osobistego oraz Karnetu TIR.

2022Copyright © F.H.U. "BOS" S.C | RODO i Polityka Prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Adimo.pl