Planując zakup nowego samochodu lub wybierając się w daleką podróż, warto mieć na względzie kupno ubezpieczenia. Choć jak wiadomo OC ma w Polsce charakter obligatoryjny, tak polisy autocasco czy assistance są dobrowolne. Wiele firm ubezpieczeniowych na rynku oferuje swoje usługi w różnych cenach, co sprawia, że wybór odpowiedniego pakietu nie należy do najłatwiejszych.

Nasza firma oferuje Państwu najbardziej korzystne i jednocześnie najtańsze ubezpieczenia komunikacyjne. Obecnie współpracujemy z osiemnastoma zakładami ubezpieczeniowymi, takimi jak np. AXA, PZU czy Aviva. Wśród nich widnieje również marka SUPERPOLISA, umożliwiająca porównanie wszystkich produktów ubezpieczeniowych. Dzięki niej jesteśmy w stanie wybrać dla Państwa najbardziej atrakcyjną polisę.

Co należy zrobić aby uzyskać ofertę:

Aby uzyskać ofertę OC, AC, Assistance lub NNW wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać na adres ubezpieczenia@mbos.cc następujące dane:

 • skan dowodu rejestracyjnego,
 • przebieg pojazdu,
 • ilość posiadanych zniżek w procentach,
 • dane osobowe i kontaktowe,
 • datę wydania prawa jazdy.

W oparciu o wyżej wymienione informacje, nasi specjaliści przygotują dla Państwa odpowiednią ofertę i poinformują o wysokości przewidywanej stawki za ubezpieczenie.

Naszym celem jest przede wszystkim zadowolenie klienta, dlatego też gwarantujemy szybką reakcję na Państwa zgłoszenia oraz profesjonalną obsługę. Wieloletnie doświadczenie w sprawach ubezpieczeniowych oraz nasi doskonale wykwalifikowani doradcy sprawiają, że zaufało nam już ponad 3000 firm. Jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na obowiązkowe i dobrowolne. Ich celem jest ochrona kierujących pojazdami przed konsekwencjami finansowymi wynikającymi z kolizji lub zdarzeń losowych. Dodatkowo zapewniają kompleksową pomoc w przypadku awarii pojazdów i w następstwach nieszczęśliwych wypadków zarówno stronie poszkodowanej jak i sprawcy kolizji.

Do najbardziej popularnych należą OC, AC, Assistance oraz NNW. W towarzystwach ubezpieczeniowych istnieje możliwość wykupienia całych pakietów, co oczywiście wiąże się z różnymi promocjami. Samochody nowsze i częściej używane zazwyczaj podlegają dodatkowym zabezpieczeniom, z kolei starsze i rzadziej używane są przeważnie objęte tylko obowiązkowym OC.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)

Ubezpieczenie to w przypadku kolizji gwarantuje zwrot kosztów naprawy pojazdu poszkodowanego. Pieniądze są wypłacane z polisy sprawcy wypadku. Ma ono charakter obowiązkowy, a jego zakup powinien nastąpić nie później niż w dniu rejestracji pojazdu. Ważne jest przez rok, po tym okresie należy dokonać ponownego zakupu. Cena uzależniona jest od wieku i doświadczenia kierowcy, wysokości zniżek oraz rodzaju pojazdu.

Brak OC karany jest mandatem, odholowaniem samochodu oraz zgłoszeniem sprawy w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. W 2017 roku opłata za brak obowiązkowej polisy może wynieść nawet 4000 zł w przypadku samochodu osobowego, natomiast samochody ciężarowe podlegają karze do 6000 zł. Stawki te rosną z roku na rok. Spowodowanie wypadku samochodem bez OC skutkuje pokryciem kosztów naprawy pojazdu pokrzywdzonego z własnej kieszeni.

AC (autocasco) – ubezpieczenie komunikacyjne od kradzieży i zniszczenia

Jest to ubezpieczenie dobrowolne i gwarantuje odszkodowanie w razie kradzieży pojazdu lub jego elementów, nieprzewidzianych zdarzeń losowych oraz działania osób trzecich. Dodatkowo w razie stłuczki, polisa pokrywa koszty naprawy własnego samochodu. Zakres ubezpieczenia zależny jest od polityki konkretnego ubezpieczyciela oraz warunków, które Państwo ustalają przy rozmowie.

Dokonując zakupu warto przeanalizować wszystkie postanowienia. Należy zwrócić szczególną uwagę na sytuacje, w których polisa nie obowiązuje. AC jest zalecane przede wszystkim przy nowszych i luksusowych pojazdach. W przypadku posiadania starszych roczników, istnieje opcja wykupienia tańszej wersji tzw. minicasco – tylko od szkody całkowitej i kradzieży.

Assistance

To ubezpieczenie dobrowolne, które oferuje zarówno pomoc techniczną, jak i medyczną w związku z awarią pojazdu, stłuczką lub kradzieżą. Niektóre zakłady ubezpieczeniowe oferują podstawową pomoc w ramach pakietu OC i AC. Z reguły jest to tylko odholowanie samochodu po kolizji do najbliższego warsztatu. Jeśli jednak planują Państwo zapewnić kompleksową ochronę sobie oraz pasażerom w trakcie podróży, zalecamy wykupienie całego pakietu assistance.

W ramach pomocy do dyspozycji są między innymi:

 • odholowanie samochodu do warsztatu naprawczego w razie awarii,
 • dostarczenie paliwa,
 • samochód zastępczy,
 • dostarczenie części zamiennych i prosta naprawa,
 • pomoc medyczna, – pomoc prawna,
 • pomoc tłumacza za granicą.

Dokonując zakupu warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób firma ubezpieczająca postrzega awarię samochodu i w jakich sytuacjach mogą Państwo liczyć na pomoc.

Ubezpieczenie NNW kierowców

To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, których efektem jest śmierć któregoś z pasażerów lub jego trwały uszczerbek na zdrowiu. Wówczas z polisy wypłacane jest odszkodowanie pokrzywdzonemu lub jego najbliższym. NNW może również funkcjonować samodzielnie np. ubezpieczenie turystyczne, sportowe, szkolne lub mieszkaniowe i nie musi być związane z posiadaniem pojazdu.

Oceń tę stronę
2024Copyright © F.H.U. "BOS" S.C | RODO i Polityka Prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Adimo.pl