5/5 - (1 vote)

Od kilku lat lawinowo rośnie w Polsce liczba pracowników z krajów byłego ZSRR. W szczególności widać to w naszej branży – kierowcy zza wschodniej granicy, a w szczególności z Ukrainy wyjątkowo chętnie podejmują pracę w polskich firmach.

Z transportu kabotażowego korzysta coraz więcej firm spedycyjnych w Polsce. Termin kabotażu pochodzi od nazwiska podróżnika i odkrywcy Giovanniego Cabota, który w XV wieku poruszał się wyłącznie wzdłuż wybrzeży badanych przez siebie lądów. Na czym polega przewóz kabotażowy? Jakie przepisy z nim związane nakłada Unia Europejska?

W dzisiejszych czasach posiadanie ubezpieczenia stało się nie tylko standardem, a koniecznością. Polisa gwarantuje bezpieczeństwo i chroni od następstw przeróżnych wypadków losowych, dlatego też istotny jest również rodzaj wybieranych świadczeń.

Kształt przepisów dotyczących czasu pracy kierowców, zarówno na drogach Polski, jak również Unii Europejskiej jest podyktowany przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz troską o bezpieczeństwo na drogach.

Czy warto zostać zawodowym kierowcą TIR-a? Jak kształtują się zarobki kierowcy? Pomimo pewnych przeszkód w życiu osobistym jakie stwarza ta praca, prowadzenie wielkich pojazdów ma w sobie jakiś magnes.

Planujesz przewóz towarów poza granice Unii Europejskiej? Chcesz to zrobić w szybki i bezproblemowy sposób? Sprawdź, na czym polega karnet TIR i jakie korzyści z niego płyną – oraz w jaki sposób go zdobyć.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego określa wymóg posiadania zabezpieczenia finansowego przez przewoźników drogowych. Takim zabezpieczeniem jest ubezpieczenie OCZPD.

Zawodowy przewóz osób i rzeczy łączy się z koniecznością posiadania dokumentu o nazwie ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej w transporcie.

Wiążesz swoją przyszłość z transportem ciężkim? Już teraz sprawdź, ile kosztuje prawo jazdy na TIRa, czyli zestaw składający się z ciągnika siodłowego i naczepy.

Przedsiębiorstwa zajmujące się przewozem osób muszą liczyć się z przepisami prawnymi regulującymi ten obszar działalności.

Od lutego 2022 r., w transporcie nastąpiły dość duże zmiany. Zmiany te dotyczą przede wszystkim sposobu delegowania kierowców co jest szczególnie istotne i odczuwalne finansowo dla przedsiębiorców, ponieważ zwiększyły się dość znacznie koszty pracownicze.

Kierowcy TIR-ów odgrywają kluczową rolę w branży transportowej w Polsce. Bez ich pracy transport towarów w skali krajowej i międzynarodowej byłby niemożliwy.

Karta Kwalifikacji Kierowcy, zwana również KKK, to dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe kierowcy. KKK jest obowiązkowa dla niektórych kategorii kierowców, którzy wykonują pracę zawodową związaną z transportem drogowym.

Transport ponadgabarytowy to rodzaj transportu, który dotyczy przewozu ładunków o niestandardowych wymiarach, wadze lub kształcie. Jest to transport wymagający specjalistycznych pojazdów i przewoźników

Wprowadzenie do tematu naklejki „angles morts” we Francji jest niezwykle ważne w kontekście bezpieczeństwa na drodze.

CMR, czyli Międzynarodowy List Przewozowy, jest jednym z najważniejszych dokumentów w transporcie międzynarodowym.

Karta kierowcy to dokument, w którego posiadaniu musi być każdy kierowca prowadzący pojazd wyposażony w tachograf cyfrowy. Od tej reguły nie ma wyjątku.

A więc jesteś kierowcą i zastanawiasz się nad urlopówką? No cóż, nie jesteś sam! Wielu kierowców w Polsce zadaje sobie to samo pytanie.

2024Copyright © F.H.U. "BOS" S.C | RODO i Polityka Prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Adimo.pl