5/5 - (1 vote)

Co to jest świadectwo kierowcy i kto może się starać o jego otrzymanie?

Od kilku lat lawinowo rośnie w Polsce liczba pracowników z krajów byłego ZSRR. W szczególności widać to w naszej branży – kierowcy zza wschodniej granicy, a w szczególności z Ukrainy wyjątkowo chętnie podejmują pracę w polskich firmach.

Czytaj więcej

Co to jest kabotaż?

Z transportu kabotażowego korzysta coraz więcej firm spedycyjnych w Polsce. Termin kabotażu pochodzi od nazwiska podróżnika i odkrywcy Giovanniego Cabota, który w XV wieku poruszał się wyłącznie wzdłuż wybrzeży badanych przez siebie lądów. Na czym polega przewóz kabotażowy? Jakie przepisy z nim związane nakłada Unia Europejska?

Czytaj więcej

Ubezpieczenie OCP

W dzisiejszych czasach posiadanie ubezpieczenia stało się nie tylko standardem, a koniecznością. Polisa gwarantuje bezpieczeństwo i chroni od następstw przeróżnych wypadków losowych, dlatego też istotny jest również rodzaj wybieranych świadczeń.

Czytaj więcej

Czas pracy kierowcy

Kształt przepisów dotyczących czasu pracy kierowców, zarówno na drogach Polski, jak również Unii Europejskiej jest podyktowany przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz troską o bezpieczeństwo na drogach.

Czytaj więcej

Jak zostać kierowcą tira

Czy warto zostać zawodowym kierowcą TIR-a? Jak kształtują się zarobki kierowcy? Pomimo pewnych przeszkód w życiu osobistym jakie stwarza ta praca, prowadzenie wielkich pojazdów ma w sobie jakiś magnes.

Czytaj więcej

Karnet TIR – ułatwienie w przewozie towarów

Planujesz przewóz towarów poza granice Unii Europejskiej? Chcesz to zrobić w szybki i bezproblemowy sposób? Sprawdź, na czym polega karnet TIR i jakie korzyści z niego płyną – oraz w jaki sposób go zdobyć.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie OCZPD, czyli zawodowe przewoźnika drogowego

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego określa wymóg posiadania zabezpieczenia finansowego przez przewoźników drogowych. Takim zabezpieczeniem jest ubezpieczenie OCZPD.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej w transporcie

Zawodowy przewóz osób i rzeczy łączy się z koniecznością posiadania dokumentu o nazwie ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej w transporcie.

Czytaj więcej

Ile kosztuje prawo jazdy na TIRa

Wiążesz swoją przyszłość z transportem ciężkim? Już teraz sprawdź, ile kosztuje prawo jazdy na TIRa, czyli zestaw składający się z ciągnika siodłowego i naczepy.

Czytaj więcej

Licencja na przewóz osób autobusem

Przedsiębiorstwa zajmujące się przewozem osób muszą liczyć się z przepisami prawnymi regulującymi ten obszar działalności.

Czytaj więcej

Pakiet Mobilności i sposoby delegowania kierowców

Od lutego 2022 r., w transporcie nastąpiły dość duże zmiany. Zmiany te dotyczą przede wszystkim sposobu delegowania kierowców co jest szczególnie istotne i odczuwalne finansowo dla przedsiębiorców, ponieważ zwiększyły się dość znacznie koszty pracownicze.

Czytaj więcej

Ile zarabia kierowca TIR-a?

Kierowcy TIR-ów odgrywają kluczową rolę w branży transportowej w Polsce. Bez ich pracy transport towarów w skali krajowej i międzynarodowej byłby niemożliwy.

Czytaj więcej

Wymiana karty kierowcy

Karta kierowcy to dokument, w którego posiadaniu musi być każdy kierowca prowadzący pojazd wyposażony w tachograf cyfrowy. Od tej reguły nie ma wyjątku.

Czytaj więcej

2023Copyright © F.H.U. "BOS" S.C | RODO i Polityka Prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Adimo.pl