Prowadząc firmę, w której posługujemy się grupami pojazdów, jesteśmy narażeni na duże straty i odpowiedzialność finansową z tytułu uszkodzeń, wypadków czy strat. Samochody muszą być zatem ubezpieczone, aby przedsiębiorca nie ponosił odpowiedzialności finansowej. Najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie flotowe, które obejmuje wszystkie pojazdy jedną polisą.

Proponujemy Państwu przygotowanie ubezpieczenia flotowego (komunikacyjnego) od 10 pojazdów wzwyż. Ubezpieczenie flotowe może zagwarantować dużo niższe składki ubezpieczeniowe oraz duży komfort w postaci kontroli nad terminami wszystkich posiadanych ubezpieczeń bez ryzyka przeoczenia zbliżającego się końca terminu ubezpieczenia.

Na czym polegają ubezpieczenia flotowe

Ubezpieczenie flotowe to wygodne i oszczędne rozwiązanie dla przedsiębiorców, najczęściej w branżach transportowych lub spedycji. Polisa flotowa pozwala ubezpieczyć kilka lub kilkanaście pojazdów w ramach jednej umowy, znacznie oszczędzając czas i finanse. Im więcej aut objętych jednym ubezpieczeniem flotowym, tym niższa cena polisy w przeliczeniu na jeden pojazd.

Czy warto zainwestować w ubezpieczenie flotowe, prowadząc przedsiębiorstwo o profilu transportowym lub spedycyjny? Jak najbardziej tak. Przede wszystkim można dzięki temu znacznie zaoszczędzić – po pierwsze oszczędność pojawi się w momencie objęcia jedną umową wszystkich pojazdów; po drugie – ochroni nas przed odpowiedzialnością finansową w przypadku wypadków czy szkód.

Ile aut do ubezpieczenia floty?

Ubezpieczenie flotowe pozwala na zabezpieczenie większej liczby aut przedsiębiorstwa, bez potrzeby ubezpieczania każdego kolejnego pojazdu osobno. Ubezpieczenia flotowe dotyczą kilku aut w firmie, zwykle powyżej 10, jednak ostatecznie zarówno liczba aut i cena polisy zależy od indywidualnych ustaleń.

Zabezpieczenie polisą większej liczby pojazdów pozwala przedsiębiorcy na oszczędności, ponieważ ubezpieczenie flotowe jest ostatecznie tańsze, niż konieczność ochrony każdego samochodu odrębną polisą. Jest to też oszczędność czasu, ponieważ wszystkie formalności załatwiane są jednorazowo, nie natomiast pojedynczo do każdego pojazdu.

Co należy zrobić aby uzyskać ofertę?

W razie zainteresowania ubezpieczeniem flotowym dla Państwa firmy należy jedynie wypełnić wykaz posiadanego przez firmę taboru – wniosek do pobrania (wykaz taboru), a następnie przesłać go do nas na e-mail: ubezpieczenia@mbos.cc, wraz z dołączonymi, poniższymi danymi i dokumentami.

Do wykazu należy dołączyć: zaświadczenie / informację o szkodowości z ostatnich 3 lat (od wszystkich posiadanych aktualnie towarzystw ubezpieczeniowych), dane firmy takie jak: nazwa, adres, nip, regon. Nasi pracownicy przygotują ofertę i poinformują o wysokości przewidywanej stawki za ubezpieczenie flotowe.

Od czego zależy cena ubezpieczania floty?

Ubezpieczenie flotowe pozwala na ubezpieczenie aut od strat i odpowiedzialności finansowej. Zakłada ono co najmniej 10 pojazdów we flocie. Cena ubezpieczenia floty jest zatem dużo korzystniejsza, niż polisy dla poszczególnych pojazdów.

Cena ubezpieczenia floty zależy od liczby pojazdów, długości czasu polisy, ale przede wszystkim od tego, co dane ubezpieczenie obejmuje. Wariant podstawowy jest zwykle tańszy niż warianty rozszerzone, zawierające również np. rozszerzony pakiet Assistance.

Skuteczna ochrona pojazdów

Ubezpieczenie flotowe daje skuteczną ochronę pojazdom i przewoźnikowi. Polisa ta zdejmuje odpowiedzialność finansową z przewoźnika w przypadki szkód, a także zobowiązania w stosunki do innych podmiotów. Dzięki temu zarówno ubezpieczony przedsiębiorca, jak i jego kontrahenci są lepiej chronieni.

Oceń tę stronę
2024Copyright © F.H.U. "BOS" S.C | RODO i Polityka Prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Adimo.pl