Twoja firma zajmuje się zawodowym przewozem ładunków lub krajową spedycją? Zawsze na drodze może wydarzyć się coś nieprzewidzianego jak: stłuczka, wypadek, kradzież towaru. Dlatego warto posiadać ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu krajowym oraz międzynarodowym lub OC spedytora. Dzięki niemu zabezpieczysz się przed finansowymi skutkami szkód, które powstały w wyniku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu towarów w drogowym transporcie krajowym i międzynarodowym. Daje to gwarancję nie tylko Twojej firmie, ale przede wszystkim zaufanie kontrahentów.

Co należy zrobić aby otrzymać ofertę na OCPD?

Aby uzyskać ofertę należy wypełnić ANKIETĘ OCPD, a następnie przesłać ją do nas na adres e-mail ubezpieczenia@mbos.cc . Nasi pracownicy przygotują ofertę i poinformują o wysokości przewidywanej stawki za ubezpieczenie. Tylko od Państwa zależy czy skorzystają z oferty, jednak zawsze jest ona bardzo konkurencyjna w stosunku do innych towarzystw.

Dla kogo jest to ubezpieczenie OCPD/OCS?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego w ruchu krajowym, międzynarodowym przeznaczone jest dla przedsiębiorców wykonujących zarobkowo drogowy przewóz rzeczy w ramach zawartych przez siebie umów przewozu. Pozwala ono na uzyskanie zabezpieczenia w momencie strat spowodowanych zaginięciem lub zniszczeniem ładunków. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika jest możliwe, zgodnie z posiadanymi licencjami i zezwoleniami, wymaganymi przez Ustawę o transporcie drogowym oraz inne przepisy prawa, w zakresie transportu drogowego rzeczy. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, przewoźnik nie odpowiada za szkody, które są przedmiotem ubezpieczenia.

Co jest przedmiotem ubezpieczenia?

Przedmiot ubezpieczenia stanowi odpowiedzialność cywilna przewoźnika drogowego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu, jaką ponosi on na podstawie przepisów prawa polskiego (Kodeksu cywilnego, ustawy Prawo przewozowe i aktów wykonawczych) oraz Konwencji o Umowie Międzynarodowego Przewozu Drogowego Towarów (CMR). Dodatkowo ubezpieczenie OCPD można rozszerzyć o przewozy kabotażowe na terenie Niemiec oraz pozostałych państw Unii Europejskiej. Zarówno rozszerzona, jak i podstawowa wersja ubezpieczenia gwarantuje zabezpieczenie przed finansowymi skutkami szkód.

Zabezpiecz się przed finansowymi skutkami szkód

Warto zabezpieczyć się przed finansowanymi skutkami wszelkich wypadków i szkód w ich następstwie. Twoja firma będzie zabezpieczona przed finansowymi skutkami uszkodzenia, zniszczenia lub zaginięcia ładunku, który przewozisz – od przyjęcia do wydania go odbiorcy. To daje gwarancję nie tylko przewoźnikowi, ale przede wszystkim kontrahentom firmy. Swoim kontrahentom dasz niezbędną gwarancję, że w nieprzewidzianych wypadkach gwarantujesz ze swojej strony pewność i bezpieczeństwo,a w razie potrzeby zadziała Twoja polisa. Dzięki temu prowadzenie biznesu na dużą skalę jest bezpieczniejsze i przyjemniejsze i pozwala na rozwój Twojego przedsiębiorstwa bez strat.

Oceń tę stronę
2024Copyright © F.H.U. "BOS" S.C | RODO i Polityka Prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Adimo.pl