Rosja jest jednym z krajów, w których spotkać można polskich kierowców ciężarówek. Coraz więcej firm transportowych współpracuje z naszymi wschodnimi sąsiadami, eksportując i importując zamówione towary. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy obywatel RP wjeżdżający na terytorium Rosji, bez względu na cel swojej podróży, zobowiązany jest posiadać wizę do Rosji, uprawniającą do wjazdu i pobytu na terenie kraju.

W odpowiedzi na potrzeby firm transportowych, w ramach naszej kompleksowe oferty, świadczymy usługi pośrednictwa w uzyskaniu wizy rosyjskiej dla kierowców zawodowych. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, możemy zaoferować Klientom profesjonalną pomoc w uzyskaniu wizy do Rosji w szybkim czasie i cenach niższych niż w biurach pośrednictwa wizowego.

Aktualne przepisy

Kierowcy zawodowi planujący podróż do Rosji, zobowiązani są do złożenia wniosku wizowego w Ambasadzie Rosji w Warszawie. Zdajemy sobie sprawę, że w napiętym grafiku kierowców ciężarowych samodzielne uzyskanie wizy rosyjskiej może być uciążliwe. Dlatego wszystkich kierowców zawodowych udających się do Rosji, wyręczamy w złożeniu wypełnionego i podpisanego wniosku oraz kompletu wymaganych dokumentów.

Kierowcy ciężarówek, zatrudnieni w firmach transportowych mogą ubiegać się o następujące typy wiz do Rosji: wizę jednokrotną na 30 dni, wizę dwukrotną do 3 miesięcy oraz wizę wielokrotną roczną lub dwuletnią.

Koszt oraz czas oczekiwania na wizę do Rosji

Czas oczekiwania na wizę rosyjską jednokrotną i dwukrotną wynosi od 1 do 2 tygodni. Wiza wielokrotna roczna/dwuletnia gotowa jest do odbioru po czasie od 2 do 3 tygodni. W obu przypadkach czas oczekiwania na wydanie wizy do Rosji uzależniony jest od okresu, w jakim składa się wniosek.

Dokumenty wymagane od kierowców starających się o tranzytową wizę do Rosji zawierają: zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm (zdjęcie kolorowe, ostre, czyste, kontrastowe, wydrukowane na wysokiej jakości papierze na jasnym tle, nie starsze niż 6 miesięcy, zrobione na wprost, pokazujące oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, bez nakrycia głowy, bez włosów zasłaniających twarz, z zamkniętymi ustami), paszport, upoważnienie i ubezpieczenie do wizy. Kierowcy zawodowi zobowiązani są również do podania aktualnego adresu zamieszkania oraz aktualnych danych firmy, ma którą ma być złożony wniosek.

Wymagane dokumenty

Kierowców zawodowych zainteresowanych kosztami wizy do Rosji oraz procedurą jej uzyskania, zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy fachowe wsparcie na każdym etapie wnioskowania o wydanie wizy do Rosji.

2022Copyright © F.H.U. "BOS" S.C | RODO i Polityka Prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Adimo.pl